Музей природознавства у Гданську

Берегти природу — обов’язок кожного жителя планети, і попри пафосність цього вислову, він не втрачає своєї актуальності. Є різні способи дбати про довкілля: використовувати енергоощадні технології, контролювати добування та раціонально використовувати ресурси, навіть сортування сміття є неабияким вкладом у збереження навколишнього середовища. Одним зі способів дбайливого ставлення до довкілля є створення природознавчих музеїв, у яких зібрані колекції рослин, тварин та мінералів, щоб мати уявлення про цінність та взаємопов’язаність всіх елементів у природі, пише сайт gdansk-name.eu. Гданськ має такий музей, який не поступається своїми колекціями та експозиціями іншим аналогічним закладам.

Історичний екскурс

Якщо говорити про музей природознавства у Гданську, та варто почати з будинку натуралістів — організації природничого товариства, що існувала в місті з 1845 до 1945 року. Штаб-квартира поціновувачів природи розміщувалася у будинку гданського купця Ганса Кепе. Будівля була збудована ще в XVI столітті. Протягом 100 років товариство організовувало виставки зоологічних та археологічних колекцій, а також велику кількість ботанічних зразків флори не тільки регіону, а й мала екзотичні експонати з інших країн. У приміщенні була досить велика наукова бібліотека. Колекція праць нараховувала понад 20 тисяч примірників. Працював читальний зал, де науковці зі всього регіону мали доступ до монографій природничого товариства. На жаль, під час Другої світової війни будівля організації була вщент зруйнована, а разом із нею було втрачено більшість неоціненних наукових праць, експонатів та зразків. Будівлю відновили у 1961 році, навіть вдалося точно відтворити її зовнішній історичний вигляд. Проте після реконструкції у приміщенні розмістився археологічний музей.

Нове місце, нові експонати, нові виклики

Хоча природознавчі експонати були втрачені, але повоєнний ентузіазм відновлення у гданських науковців не згас. Тому завдяки клопотанню еліти міста музей вирішили відновити. Але оскільки попереднє приміщення було надано археологічному музею, то довелося шукати нове місце. Його знайшли на території Гданського університету. Тому з 60-х років XX століття музей природознавства перебуває під протекцією цього навчального закладу. 

Музей зумів відновити втрачені експозиції, і зараз він має велику колекцію зоологічних зразків ссавців, птахів, риб та комах, а також має багато ботанічних зразків місцевої флори. Для огляду відвідувачів також пропонується колекція геологічних знахідок та мінералів.  

У музеї проводиться і просвітницька діяльність. Часто тут організовують та проводять різноманітні семінари та лекції, тематичні виставки та інтерактивні експозиції для різних вікових груп та наукових рівнів відвідувачів. Музей, продовжуючи традиції природничого товариства, залишається важливим науковим центром не тільки регіону, а й всієї Польщі. Зараз у музеї є велика колекція наукових монографій різної тематики, що дозволяє науковцям та студентам чи просто любителям-натуралістам ознайомитися з працями, чи провести власні дослідження. Для наймолодших відвідувачів є можливість переглянути цікаві фільми про природний світ Помор’я чи пограти в навчальні ігри на визначення виду тварин, їх класифікації, та інших цікавих забавлянок.

Музей природознавства у Гданську відкритий для відвідувачів завжди, окрім вихідних. Він буде цікавим не тільки для жителів регіону, а й для допитливих туристів, яким не байдужий інтелектуальний розвиток і вони прагнуть дізнатися про біорізноманіття Помор’я.

Get in Touch

... Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.